Wypoczynek na Lubogoszczy

10 czerwca uczniowie klasy 4-6 wraz z nauczycielkami wyruszyli busem do Kasinki Małej. Celem  wycieczki była piesza wędrówka do Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej "Lubogoszcz", która ulokowana jest 2 km od głównej drogi na Kraków lub Mszanę Dolną.

Przemierzając trasę leśnymi ścieżkami, mieliśmy okazję podziwiać malownicze doliny rzeki Raby oraz panoramę Beskidu Wyspowego i Gorce, a także wsłuchiwać się w odgłosy natury.

Po 30-minutowym spacerze dotarliśmy na szczyt, gdzie przywitali nas gospodarze tego jakże urokliwego miejsca.

Podczas pobytu na Lubogoszczy nie zabrakło wesołych zabaw, wspólnej gry w piłkę nożną czy siatkówkę, śpiewów przy akompaniamencie gitary i kiełbasy z grilla.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wspólnie spędzony czas na łonie natury w tym urokliwym miejscu pozwolił oderwać się od codzienności i choć na chwilę zapomnieć o panującej pandemii.