Śladami Indian

9 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu.

Przedszkolaki miały możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian. Wśród indiańskich namiotów tipi można było zobaczyć i doświadczyć, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indiańskie opowieści przeniosły nas w niezwykły świat Indian. Na dzieci czekały również zadania - dla najbardziej odważnych Indian: strzelanie z łuku, wyścig jaszczurek, bieg na nartach, malowanie twarzy oraz nauka indiańskim słów na powitanie i na do widzenia.

Na koniec dzieci delektowały się kiełbaskami pieczonymi na grillu. Był to dzień niesamowitych wrażeń i fantastycznej zabawy!

red. Paulina Kuczaj