Wycieczka do zoo

14 czerwca uczniowie klasy VI wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do krakowskiego zoo.

Celem wycieczki było zainteresowanie uczestników różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej, a także utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach biologii w tym roku szkolnym. Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie przemierzali alejki prawie 100-letniego ogrodu, oglądali z bliska zwierzęta, poznawali ich wygląd i tryb. Młodzież miała okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym nie tylko obserwację zwierząt, daje również możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. W Mini-ZOO uczniowie mieli możliwość głaskać i karmić kucyki, miniaturowe króliki, świnki morskie, kózki karłowate, osły i lamy.

Ogród zoologiczny jest doskonałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym cenną lekcją biologii.