Sala muzyczna w Zespole Szkoły i Przedszkola

Z inicjatywy Eweliny Płachczyńskiej-Struś, nauczycielki muzyki, w czasie pandemii w murach naszego Zespołu powstała sala muzyczna. Pomysł zrodził się przypadkowo, ale od razu zyskał akceptację Pani Dyrektor. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, księdza proboszcza, pracowników, rodziców oraz naszych sympatyków z różnych stron Polski udało nam się wygospodarować i przygotować salę, a także zebrać wiele zbiorów, takich jak: gramofon, płyty winylowe, radia z okresu międzywojennego, liczne instrumenty archiwalne, ale i nowoczesne oraz śpiewniki i książki.

Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe, klimatyczne miejsce, gdzie uczniowie będą mogli uczyć się gry na instrumentach, przygotowywać do występów, konkursów, koncertować, nagrywać…

Zarówno w przedszkolu, jak i w szkole jest wielu pasjonatów muzyki. Bardzo chętnie śpiewają, uczą się gry na instrumentach, z ogromnym zaangażowaniem włączają w organizację uroczystości szkolnych oraz środowiskowych. Nawet w czasie pandemii udało nam się zorganizować obchody ważnych świąt i uroczystości w formie online. Nagrane filmiki zostały udostępnione na szkolnej stronie.

Mamy nadzieję, że to wyjątkowe miejsce pozwoli naszym uczniom rozwijać zainteresowania i pasje, a także wyzwalać ich potencjał twórczy, energię i cieszyć się muzyką.