Zakończenie roku szkolnego

25 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Na placu obok sali gimnastycznej wśród urokliwej mszańskiej przyrody zebrali się uczniowie, przedszkolaki, rodzice, okoliczni mieszkańcy, dyrekcja oraz nauczyciele
i pracownicy Zespołu.

Uroczystość rozpoczęła się plenerową Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz Marian Bański. Po mszy cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy.

W dalszej części głos zabrała Pani Dyrektor Stanisława Nowak, która podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom za cały rok współpracy. Następnie Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia uczniów kończących szkołę oraz wręczyła Absolwentom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nagrody oraz wyróżnienia.

Siódmoklasiści w krótkim montażu słownym pożegnali starszych kolegów i koleżanki życząc, aby podejmowali mądre decyzje dotyczące przyszłości, dostali się do wymarzonych szkół oraz nie zapomnieli o swoich korzeniach. Z kolei ósmoklasiści żegnali się miłymi słowami ze swoim wychowawcami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz koleżeństwem. Absolwenci przekazali w ręce młodszych kolegów sztandar szkoły.

Uroczystość zakończyła się przecięciem girlandy składającej się z 12 bukiecików polnych kwiatów przepasanych biało-czerwoną wstęgą.

W naszej szkole jest to symboliczne rozstanie się uczniów klasy VIII.

Osobami przecinającymi wstęgę były: pani Ewa Jasica-Ociepka – wychowawczyni w klasach I-III, pani dyrektor Stanisława Nowak – wychowawczyni w klasach IV-VII oraz pani Grażyna Miśkowiec -wychowawczyni w klasie VIII.

Kończy się pewien etap w życiu Absolwentów i dalej idą swoją drogą. Jednak przyjaźnie, które zawiązały się przez te wszystkie lata w murach Zespołu, do którego uczęszczali, są nierozwalane.

Po uroczystości wychowawcy poszczególnych klas spotkali się ze swoimi uczniami, aby rozdać im świadectwa promocyjne.

Wszystkim uczniom i przedszkolakom życzymy wypoczynku oraz bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Absolwentami Szkoły w roku szkolnym 2020/2021 zostali:

1. Anna Aniela Dudzik

2. Jan Władysław Flig