Pieszo na Turbacz

Od miłośników pieszych wędrówek po górach można często usłyszeć: „W górach jest wszystko, co kocham...”. W naszej szkole również nie brakuje amatorów pieszych wypraw. Każdego roku starają się zdobyć co najmniej jeden szczyt Beskidu Wyspowego.

Tym razem słoneczna, październikowa pogoda zachęciła uczniów klas 7 i 8 do pieszej wyprawy na Turbacz – najwyższy szczyt Gorców. Wędrówka malowniczym szlakiem z Lubomierza – Rzek do Schroniska PTTK na Turbaczu była wspaniałą okazją do podziwiania piękna jesiennego krajobrazu oraz poznawania bogactwa przyrodniczego Beskidu Wyspowego.

Dwudniowa wycieczka umożliwiła aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, odnowienie relacji koleżeńskich, odpoczynek oraz regenerację sił na rozpoczęty niedawno rok szkolny.