Spacerem na Śnieżnicę…

Czas domowej izolacji oraz nauki zdalnej nie sprzyjał aktywności ruchowej. Zauważyli to uczniowie klas 7 i 8., którzy tuż po powrocie do szkoły postanowili zmienić swoje nawyki i wybrać się wspólnie na pieszą wycieczkę. Tym razem celem wyprawy był Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno- Rekreacyjny, który znajduje się na południowym stoku Śnieżnicy.

Chociaż to miejsce dość blisko naszej miejscowości, jeszcze nie wszyscy mieli możliwość je odwiedzić. O tym, że warto to zrobić, przekonaliśmy się już po kilkunastu minutach, kiedy po pokonaniu trasy dotarliśmy na miejsce.

Po zakwaterowaniu mogliśmy zachwycać się niezwykłym klimatem, gdyż Ośrodek jest położony na urokliwej polance, a budynki są wkomponowane w zbocze góry. Nad nimi, po prawej stronie, znajduje się kaplica Matki Bożej Śnieżnej. Bardzo ciepło przywitał nas również gospodarz tego miejsca - ks. Maciej Ścibór, który przedstawił nam historię kaplicy i Ośrodka.

Piękna wiosenna pogoda zachęciła nas do zwiedzania pobliskiej stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej, wyjścia na szczyt Śnieżnicy, a także wspólnych gier, zabaw i miłego leniuchowania na świeżym powietrzu.