Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 

Wrzesień pełen wrażeń

Trzeba przyznać, że wrzesień wyjątkowo obfitował w przedszkolne święta, które były świetną okazją do poznania wielu ciekawostek na różne tematy. Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Dlatego też obchodziliśmy między innymi: Dzień Kropki, Dzień Jabłka oraz Dzień Chłopaka.


Dzień Kropki – jak sama nazwa wskazuje „kropki” przejęły dowodzenie tegoż dnia. Przeczytaliśmy opowiadanie o kropkach i pomogliśmy rozwiązać problem „zagubionych kropel” piegusa, biedronki i innych bohaterów. Obejrzeliśmy wspólnie prezentację i rozwiązaliśmy ciekawy quiz dotyczący kropek, kropeczek, kółek itd. Nie zabrakło foto-sesji na kropeczkowym tle. Zdjęcia przyozdobiły naszą przedszkolną salę.

Dzień Jabłka – skoro jabłko, to nie mogło go tego dnia zabraknąć na zajęciach. Degustowaliśmy sam owoc, jak również soki z niego wykonane. Na pamiątkę wykonaliśmy jabłuszkowe zdjęcia.

Dzień Chłopaka – W naszym przedszkolu ten szczególny dzień  przebiegł pod hasłem JESTEM SUPERCHŁOPAKIEM. Każdy z chłopców otrzymał odznakę w postaci opaski supermena. Dziewczynki dbały o swoich kolegów częstując słodkościami, pomagając w porządkowaniu sali, ale przede wszystkim nie zapomniały o pięknych życzeniach i odśpiewaniu „sto lat”.

Red. Anna Złydaszyk

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.