Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Pieczenie chleba

Mało nas, mało nas
Do pieczenia chleba,
Tylko nam, tylko nam
Ciebie tu potrzeba!...

W poniedziałek 18 października 2021 roku w związku z realizacją zadania „Być dobrym jak chleb” w ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” przedszkolaki zobaczyły, w jaki sposób można upiec chleb. Na nasze niecodzienne zajęcia zostały zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie Górnej, które wraz z dziećmi podjęły się wyzwania wspólnego pieczenia chleba. Celem tych zajęć było nie tylko zapoznanie z etapami przygotowania chleba, ale także kultywowanie polskich tradycji. Dzieci najpierw zaznajomiły się ze składnikami potrzebnymi do wyrobienia ciasta, a następnie pomagały przy jego wykonaniu. Po odmierzeniu i wymieszaniu składników ciasto przełożono do blaszek i włożono do pieca. Zapach chleba unosił się w całym przedszkolu. Po obiedzie odbyła się degustacja. Świeży, chrupiący chleb smakował wszystkim przedszkolakom.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.