Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 

Akcja „Książka za drzewo” w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

W październiku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Była to okazja do połączenia działań proekologicznych z promocją czytelnictwa w ramach przedsięwzięcia „Książka za drzewo”, której pomysłodawcą jest Fundacja Arka. Sadzonki otrzymaliśmy nieodpłatnie od Nadleśnictwa Limanowa. Dzięki temu 15 jodełek ozdobiło teren wokół boiska szkolnego. Poza satysfakcją z działania na rzecz środowiska lokalnego uczniowie zostali dodatkowo nagrodzeni. Każdy otrzymał prezent w postaci książki przekazanej przez Fundację Arka. Utwory pochodziły głównie ze zbiórek prowadzonych w całej Polsce. Dziękujemy Lasom Państwowym i Fundacji Arka za okazane wsparcie, a młodzieży za czynne włączenie się do akcji. Jesteśmy przekonani, że w obliczu zmian klimatycznych oraz słabnącego zainteresowania czytelnictwem takie działania są niezwykle ważne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Elżbieta Kubik
Małgorzata Łabuz

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.