Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

„Nie lękajcie się!” – XXI Dzień Papieski w naszej szkole

Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi - to najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II, która pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 r. podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat.

W naszej szkole zaakcentowaliśmy obchody XXI Dnia Papieskiego montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klas V-VII. Nie zabrakło wesołych anegdot z życia Ojca Świętego, jak również jego ulubionej pieśni oazowej „Barki” oraz hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Mamy nadzieję, że udział w uroczystości pozwolił pogłębić wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat życia, twórczości i osobowości Świętego Jana Pawła II.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.