Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 

Pan Wojciech Ulman w naszej szkole

W piątek, 29 października, odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Ulmanem, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VIII oraz przedszkolaki.

Pan Ulman to z zawodu ogrodnik, z zamiłowania zaś pisarz, poeta i fotograf.  W swoim dorobku ma wiele wierszy dla dorosłych i bajek dla dzieci m.in. Smok rzeszowski, Stara Lokomotywa, Dziadek Franek, Moje zwierzaki, Ufoludki, Małe piękne światy, Bajki rzeszowskie.

Podczas spotkania pisarz opowiadał o swoich pasjach: pisaniu, fotografowaniu i malowaniu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały oraz odpowiadały na zadawane w formie rymowanek pytania. Autor pokazywał najmłodszym swoje obrazy, wydruki zdjęć oraz recytował wierszyki napisane specjalnie dla dzieci. Zadawał młodym czytelnikom mnóstwo pytań i opowiadał o ciekawostkach dotyczących przyrody.

Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniu w niejednym słuchaczu udało się zaszczepić miłość do książek i chęć do poznawania otaczającego nas świata. Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności.

Dziękujemy!