Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

103. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad trudną i długą drogą do odzyskania niepodległości.

Dla upamiętnienia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości cała społeczność Zespołu wzięła udział w uroczystym apelu. Punktualnie o godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. W dalszej części uroczystości nie zabrakło wierszy i śpiewu oraz cennych informacji historycznych. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-8 podczas koncertu dla Niepodległej przedstawili pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie. Na koniec uczniowie klasy III zaprezentowali układ taneczny „Barwy mojej Ojczyzny”.

Mamy nadzieję, że przez udział w uroczystości wszyscy będziemy pamiętać o minionych, trudnych czasach w historii naszego kraju oraz bohaterach, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.