Świat naszych przodków

16 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Świat naszych przodków" przygotowany przez krakowskich aktorów - panów Wojciecha Habela i Jacka Lecznara. Widowisko było doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy z historii i języka polskiego.
Podczas spektaklu aktorzy opowiadali o pradawnych słowiańskich zwyczajach i obyczajach, ponadto przypomnieli, w jaki sposób kształtowały się wierzenia polskiego narodu od czasów pogańskich,  aż  po chrześcijanizm. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali widowisko, dzięki któremu dowiedzieli się, w jaki sposób dawniej dbano i pielęgnowano tak ważne wartości jak: patriotyzm, honor, rodzina czy ojczyzna.

Panu Wojciechowi i Jackowi bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne...