Szła kolęda w noc grudniową - realizacja zadania nr 41

22 grudnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Mszana Górna pod przewodnictwem Pana Tomasza Węglarza. Przedszkolaki i muzycy ubrani byli w regionalne stroje. Przy akompaniamencie orkiestry dzieci śpiewały znane kolędy i pastorałki. Podczas występu mogliśmy również usłyszeć kilka utworów koncertowych m.in. All I want for Christmas is youGame of Thrones ThemePirates of the Carribean. Dzieci poznały brzmienie i nazwy instrumentów, na których grali członkowie orkiestry. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziła perkusja. Każdy chciał spróbować swoich sił, grając na tym instrumencie.

W podziękowaniu za wyjątkowe spotkanie, dzieci wręczyły muzykom świąteczne pierniczki.

Był to bardzo radosny dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi Gości zawitają ponownie w progu naszego przedszkola.

red. Edyta Flig

Składamy serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta Mszana Górna za piękny koncert, fachowe podejście do dzieci i stworzenie radosnego nastroju w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy!