1056. rocznica Chrztu Polski

Rok 966 uważany jest za symboliczny początek chrześcijańskiego państwa polskiego. Z tej okazji w naszej szkole 13 kwietnia odbył się uroczysty z apel z okazji 1056. rocznicy Chrztu Polski.

Uroczystość rozpoczęła się od występu przedszkolaków, którzy zatańczyli poloneza. W dalszej uroczystości uczniowie klasy IV pod kierownictwem pani Małgorzaty Rosy odkrywali karty historii naszego państwa, jego chrystianizacji. Przedstawili najważniejsze fakty z życia historycznego władcy - Mieszka I.

Uczennice klasy VI odtworzyły pieśń pt. „Krzyż i orzeł”, która została napisana przez bp Józefa Zawitowskiego z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, natomiast klasa IV i V przy akompaniamencie skrzypiec i akordeonów zaśpiewała utwór „Polskie kwiaty”.

Mamy nadzieję, że uroczystość pozwoli  pogłębić wiedzę o okolicznościach przyjęcia chrztu i przystąpieniu Polski do chrześcijańskiej rodziny narodów Europy.