Podróż do Republiki Południowej Afryki

11 maja naszą szkołę odwiedził podróżnik Samuel Kempski z grupy „trzask.pl”, z którym "podróżowaliśmy" po Republice Południowej Afryki. RPA to państwo położone na południowym krańcu kontynentu, z trzech stron oblane oceanami - Atlantykiem i Oceanem Indyjskim.  Należy do niego także najdalej na południe wysunięty punkt Afryki - Przylądek Igielny. Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o mieszkańcach, ich zwyczajach i krwawej historii walk na tle rasowym. Niezwykle wstrząsnęła nami historia apartheidu, czyli systemu politycznego, który określał relacje pomiędzy białymi, a innymi rasami w RPA. Zachwycające zdjęcia zwierząt i krajobrazów, okraszone anegdotami prowadzącego, wielokrotnie przenosiły nas w odległy i egzotyczny świat Afryki.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Samuelowi za fantastyczną prelekcję. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania, podczas których podzieli się z nami wrażeniami z podróży po świecie.