Aktorzy z klasy II

Zabawa w teatr, oprócz dobrej rozrywki, pozwala rozwijać osobowość, oddziałuje na sferę emocjonalną oraz sprzyja wyrażaniu uczuć. Wspomaga także spontaniczność i usprawnia współpracę w grupie. Tyle korzyści w jednym miejscu! A wystarczyła jedynie chęci zaangażowanie dzieci. Cała reszta – scena, kostiumy, historia, którą chce się opowiedzieć to kwestia wyobraźni i improwizacji.

Przekonali się o tym uczniowie klasy II, którzy zainspirowani lekcją o teatrze wraz z wychowawczynią panią Teresą Trybus przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Bajka o smoku, królu, królewnie, rycerzu i nie zgadniecie, o kim jeszcze…”

Na spektakl została zaproszona przedszkolaki oraz uczniowie klasy I. Mali aktorzy z klasy II w przygotowanych wcześniej strojach doskonale odegrali swoje role. Jak zauważyły dzieci z widowni, smok znany z legendy był groźny i niebezpieczny, natomiast smok z naszego przedstawienia był zupełnie inny. Okazał się dobrym i przyjaznym zwierzęciem.

Przedszkolakom i pierwszakom przedstawienie bardzo się podobało, a dowodem na to były gromkie brawa.

Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego przedstawienia.

red. i fot. Teresa Trybus