Pomoc dla Ukrainy!

Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że w XXI wieku jest możliwe, aby wolny europejski kraj został zaatakowany przez swojego sąsiada. Niestety, tak się stało!

Zespół Szkoły i Przedszkola nie pozostał obojętny wobec tych tragicznych wydarzeń. Od 28 lutego zorganizowaliśmy pomoc dla Ukrainy i rozpoczęliśmy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy. W akcję włączyli się uczniowie, przedszkolaki, rodzice, mieszkańcy Mszany Górnej oraz pracownicy Zespołu.  W błyskawicznym tempie pojawiła się bardzo duża ilość żywności długoterminowej, wody, kosmetyków i chemii, środków opatrunkowych, baterii, koców...

Ponadto otrzymaliśmy 500$ od przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych, którzy bardzo chcieli wesprzeć naszą zbiórkę dla Ukrainy. Za pozyskane pieniądze zakupiono śpiwory, karimaty, powerbanki, środki opatrunkowe, apteczki pierwszej pomocy, latarki oraz baterie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania. Zbiórka ta pokazała, że nasza społeczność nie jest obojętna na ludzką tragedię.

red. i fot. Ewelina Płachczyńska-Struś

Link do strony