Dzień Dziecka i Dzień Sportu

Tradycyjnie 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Tym razem jednak połączony był on z Dniem Sportu, który zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego, panowie Ireneusz Nalepa i Mateusz Sławecki. Impreza dla uczniów klas IV-VIII odbyła się w nowej sali gimnastycznej, która została oddana do użytku społeczności szkolnej niespełna rok temu. Głównym celem zajęć było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych, a także integracja uczniów poprzez rywalizację sportową.

Podwójne święto miało wyjątkowo rywalizacyjny charakter, ponieważ to właśnie sami uczniowie wybierali skład drużyn, a następnie wymyślali dla siebie wyjątkowe nazwy. Uczestniczy mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w trakcie rozgrywek meczów koszykówki i piłki nożnej. Nie zabrakło tańców i zabaw integracyjnych. Ponadto pierwszy raz w historii naszej szkoły rozegrany został mecz koszykówki - uczniowie kontra nauczyciele i pracownicy. Doceniamy bojową postawę uczniów i dziecięcą radość nauczycieli. Zapraszamy na rewanż już za rok!

Na koniec rozgrywek wyłoniono zwycięzców, a każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i gromkie brawa. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników były pyszne lody, które ufundowała dla nich firma Koral  z Nowego Sącza.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszej imprezie.

red. Ewelina Płachczyńska-Struś

fot. Małgorzta Dawiec, Marta Malarz