Biwak w szkole, czyli kontrolowany luz!

ssssss Ostatni tydzień roku szkolnego obfitował w wiele innowacyjnych wydarzeń, w których brali udział nasi uczniowie. Z 20 na 21 czerwca odbyło się nocowanie w szkole, w którym brali chętni uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami. Z kolei z 21 na 22 czerwca biwakowali w szkole uczniowie klasy III.
ssssss Uczniom klas IV-VI zorganizowano ognisko, zabawy na szkolnym placu zabaw oraz zabawy integracyjne przy muzyce. Wieczorem była bitwa na poduszki, pizza oraz muzyczny koncert uczniów, podczas którego wspólnie śpiewaliśmy piosenki harcerskie, turystyczne i religijne. Po wieczornej toalecie, wspólnie wybraliśmy film, który postanowiliśmy obejrzeć w późnych godzinach wieczornych. Niektórzy długo jeszcze prowadzili nocne rozmowy i rozważania, aż wreszcie zmęczeni po intensywnie spędzonym dniu, udali się spać. Dla niejednych sen jednak nie trwał długo, ponieważ wstaliśmy wcześnie rano, aby zjeść śniadanie i posprzątać pomieszczenia, z których korzystaliśmy.
O godzinie 9.00 niewyspani, ale szczęśliwi rozeszliśmy się do domów. Szkoła bowiem szykowała się na nowych biwakowiczów. Bowiem tego dnia w szkole zebrali się uczniowie klasy III wraz z opiekunami na tzw. "Noc Oberwańców". Trzecioklasiści biwakowanie rozpoczęli od integracyjnych zabaw sportowych. Były zabawy ruchowe i konkursy taneczne z nagrodami. Wszyscy ponadto świetnie bawili się podczas karaoke. Uczniowie zmęczeni zabawami ruchowymi odpoczywali podczas przy seansie filmowym zajadając sią pizzą  (było duuużo pizzy) i watą cukrową. "Noc Oberwańców" dostarczyła trzecioklasistom wiele niesamowitych wrażeń i emocji.
ssssss Podczas nietypowych biwaków wszyscy świetnie się bawili. Była to dla wszystkich uczniów niezapomniana przygoda. Po cichu liczymy, że w przyszłym roku będziemy mogli to powtórzyć.

red. i fot. Ewelina Płachczyńska-Struś, Ewa Jasica-Ociepka