„Wędrówką życie jest człowieka” - wycieczka na Maciejową (1-2 czerwca 2022)

ssssss Słowa pisarza Edwarda Stachury stały się mottem pieszej wycieczki na Maciejową. Uczniowie klasy VIII jeszcze przed zakończeniem wspólnej edukacji postanowili zdobyć kolejny szczyt górski. Tym razem udali się wraz z opiekunami na dwudniową wycieczkę do Schroniska PTTK na Maciejowej.
ssssss Wyprawa malowniczym szlakiem z Rabki-Zdroju była świetną okazją do podziwiania piękna krajobrazu, poznawania bogactwa przyrodniczego Beskidu Wyspowego oraz wspólnych rozmów. Słoneczna pogoda zachęciła uczestników do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu - gier, zabaw i miłego leniuchowania. Natomiast spotkanie przy ognisku było impulsem do dzielenia się refleksjami na temat planów na przyszłość, snucia licznych wspomnień i refleksji, gdyż każdy ósmoklasista zdawał sobie sprawę, że już niedługo stanie przed jednym z ważniejszych wyborów w swoim życiu – „co dalej?”.
ssssss Wszyscy byli jednak zgodni co do tego, że o
dpoczynek oraz regeneracja sił pomogą w podjęciu trudnych decyzji.

red. i fot. Małgorzata Łabuz