Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów, ale również uczniów, rodziców oraz pracowników szkół. Obchodzimy go w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformą edukacji i wprowadziło wiele innowacyjnych rozwiązań.

W naszej szkole również uczciliśmy to święto apelem przygotowanym przez uczniów. Montaż słowny przygotowała klasa VII pod opieką wychowawczyni Pani Marty Malarz. W tym dniu odbył się również koncert, podczas którego zaprezentowali się uczniowie poszczególnych klas. Były piosenki, układ taneczny, aranżacja na bum bum rurkach oraz uroczyste „Sto lat” wykonane przez instrumentalistów - uczniów klas IV-VIII.

Podczas uroczystości nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali piernikowe serca, a wraz z nimi tytuły „słodkich wdzięczności”. Z kolei klasa I i II pod kierunkiem pani Ewy Jasicy-Ociepki i pani Małgorzaty Rosy przygotowała wyjątkowe upominki – las w słoiku.

Wszystkim nauczycielom życzymy, radości, uśmiechu, cierpliwości, wytrwałości oraz czerpania radość ze swej pracy a uczniom dziękujemy za to, ze z nami jesteście.

Red. Ewelina Płachczyńska-Struś

Fot. Ewelina Płachczyńska-Struś, Małgorzata Dawiec. M. Łabuz