XXII Dzień Papieski

17 X 2022 r. społeczność naszej szkoły uczciła XXII Dzień Papieski. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło "Blask Prawdy", które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II "Veritatis splendor" z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka.
Z tej okazji montaż słowny przygotowali uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Agnieszki Wcisło. Uroczystość miała formę wywiadu, prowadzonego przez Milenę Trybus z klasy VI, która wcieliła się w rolę dziennikarki. Podczas rozmów z osobami, które bezpośrednio zetknęły się z osobą Ojca  Świętego, zostały przywołane liczne wspomnienia dotyczące Jego Osoby.
Nie zabrakło wspomnień o Papieżu, zdjęć i fragmentów oryginalnych przemówień.
eeeeePodczas uroczystości uczennice klasy VII - Aleksandra Albrzykowska i Milena Nalepa w niezwykłym wykonaniu przy akompaniamencie instrumentalistów z klas IV-VIII zaprezentowały hymn „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Utwór ten jest muzyczny hołdem dla naszego Papieża rodaka, który powstał z okazji jego 100. urodzin.
Na zakończenie uroczystości szkolny zespół muzyczny zaprezentował utwór „Barka” - pieśń oazową, którą tak bardzo lubił Jana Pawła II. Zespół w skład, którego weszli uczniowie klas IV-VIII wspólnie zagrał ten utwór na akordeonach, skrzypach, gitarach, saksofonach, fletach poprzecznych, trąbce i klarnecie.
Tego samego dnia, po wieczornej mszy świętej, w kościele parafialnym w Mszanie Górnej, uczniowie ponownie zaprezentowali swój występ z okazji XXII Dnia Papieskiego dla licznie zgromadzonych Mieszkańców Mszany Górnej i okolic. Wierni nie kryli wzruszeni i podziwu dla młodych artystów, którzy za występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz podziękowaniami od ks. proboszcza Mariana Bańskiego.
eeeeeMamy nadzieję, że dzięki tej wzruszającej prezentacji wszyscy będziemy pamiętali, jak wspaniałym człowiekiem był święty Jan Paweł II.

red. Ewelina Płachczyńska-Struś

fot. Ewelina Płachczyńska-Struś, Grażyna Miśkowiec, Marta Malarz