#Schola domowa

Dziewczynki ze scholi parafialnej z Mszany Górnej z powodu sytuacji panującej w naszym kraju, nie mogą spotykać się na próbach i wspólnym śpiewie podczas mszy świętych. Dlatego  łączą swoje siły zdalnie.

Z okazji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II prezentujemy wykonanie pieśni oazowej pt. „Barka”

Aranżacja „Barki” z okazji 100. urodzin Św. Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej oraz schola „Cantus” działająca przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej przygotowali własną aranżację „Barki” - ulubionej pieśni oazowej Ojca Świętego.

Zamiast szkolnej akademii powstało nagranie, w które zaangażowało się wiele osób. Każdy wykonawca nagrywał się indywidualnie w domu, a następnie przesyłał materiał do zmontowania.

W naszej szkole i parafii jest wielu uczniów uzdolnionych muzycznie, uczęszczają do szkół muzycznych, kochają muzykę i śpiew. Zamysł stworzenia aranżacji „Barki” z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w głowie pomysłodawczyni, Eweliny Płachczyńskiej-Struś zrodził się już jakiś czas temu. Koronawirus pokrzyżował jednak plany. Jest to pierwsza tego typu próba, swoisty eksperyment, wszystkie materiały były nagrywane zdalnie przez amatorów, dzieci i dorosłych w różnym wieku, na różnym sprzęcie. Ogrom pracy i poświęconego czasu przez wszystkich.

Montażem kilkudziesięciu ścieżek dźwiękowych zajęła się pani Małgorzata Flig. W nagraniu można również usłyszeć piątą zwrotkę „Barki”, do której tekst ułożył ks. bp Józef Zawitkowski już po śmierci Jana Pawła II.

W przedsięwzięcie bardzo zaangażowali się rodzice, bez których z pewnością by się to nie udało. Bardzo serdecznie dziękujemy za ich pomoc, za to, że wspierają nas we wszystkich działaniach i „dodają skrzydeł”. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Flig, która bezinteresownie poświęciła czas i włożyła ogrom pracy w to, by nasz projekt uzyskał kształt, jaki możemy oglądać.

dodano: 15 maja 2020 r.