Pani Jesień w przedszkolu!

W piątkowy październikowy ranek dzieci z dwóch grup przedszkolnych uroczyście powitały Panią Jesień.  Zabawy rozpoczęły się od powitania Gościa piosenką i wierszem.

Pani Jesień we własnej osobie odwiedziła nasze przedszkole z koszem pełnym darów jesieni, w sukni w kolorowe liście i z bukietem pięknych słoneczników. Przyniosła w prezencie dla przedszkolaków duży kosz, w którym znalazły się jesienne dary. Podczas zajęć dzieci, rozwiązywały zagadki, które Pani Jesień dla nich przygotowała. Przedszkolaki po skończonych zajęciach mogły posmakować owoców oraz soku jabłkowo-marchewkowego.

W ramach projektu „Sztuka Emocji” zostały przeprowadzone zajęcia na temat RADOŚCI. Przedszkolaki opowiadały Jesieni, kiedy czują się szczęśliwe, co sprawia, że czują radość. W sali przedszkolnej stworzyliśmy kącik emocji, czyli miejsca w którym każdy z nas może wyrazić swoje emocje.

Przedszkolaki wspaniale się bawiły, a radość i rumieńce na twarzach wszystkich podkreśliły fenomen spotkania!

red. Marzena Figura
fot. Małgorzata Pajdzik, Maria Palarczyk, E. Flig