Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Corocznie 11 listopada obchodzimy w Polsce Narodowe Święto Niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

Z tej okazji w naszym Zespole odbył się wyjątkowa akademia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, a następnie podobnie jak w ubiegłych latach o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność odśpiewała hymn narodowy przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego. 30 instrumentalistów, w skład którego weszli uczniowie klas IV-VIII, wspólnie zagrało pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Uczniowie klasy VIII, Julia Kuczaj i Jakub Pajdzik, przedstawili montaż słowny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Fakty historyczne zaprezentowane przez konferansjerów przeplatane były muzycznym koncert dla Niepodległej. Pieśni patriotyczne, legionowe i żołnierskie w wykonaniu przedszkolaków i uczniów poszczególnych klas, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy. Na koniec uroczystości uczennice klasy V i VI zaprezentowały układ taneczny dla Niepodległej.

Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor Zespołu, Pani Stanisława Nowak, podkreślając szczególny charakter święta, który na zawsze wpisze się w pamięć jej uczestników.

Mamy nadzieję i życzymy wszystkim, by Polska była miejscem, gdzie spełniają się aspiracje, cele oraz marzenia jej obywateli.

red. Ewelina Płachczyńska-Struś

fot. Ewelina Płachczyńska-Struś, Marta Malarz