Fajnie jest się zintegrować!

23 marca 2023r uczniowie klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Mszany Górnej, ZSIP nr 2 Mszany Górnej oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu wraz opiekunami w ramach doradztwa zawodowego wybrali się do ZSiT w Mszanie Dolnej, gdzie po raz kolejny zorganizowane zostały dni otwarte.
Młodzież mogła poznać ciekawą ofertę edukacyjną szkoły i realizowane przez nią przedsięwzięcia. Przybyłych gości powitali nauczyciele, pedagog szkolny oraz uczniowie, którzy przygotowali materiały informacyjne i reklamowe, a także ciekawą prezentację multimedialną zawierającą m.in. krótką historię szkoły, kierunki kształcenia na przyszły rok szkolny oraz sposób rekrutacji.
Następnie rozpoczęło się zwiedzanie szkoły – z punktu informacyjnego gospodarze kierowali zainteresowanych do poszczególnych klas tematycznych, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Liczni goście mieli okazję nie tylko zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, ale przede wszystkim zaobserwować bogate życie Zespołu, a tym samym również miło i aktywnie spędzić czas.
Główną atrakcją były zajęcia na strzelnicy.
Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu pana instruktora dotyczącego zasad bezpieczeństwa panujących na strzelnicy, zasad strzelania i budowy broni. Pod okiem doświadczonych instruktorów wszyscy przeszli wstępne szkolenie i każdy na swoim stanowisku oddał 10 strzałów z wiatrówki. Niektórzy wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami strzeleckimi.  Byli też tacy, którym szło trochę słabiej, ale i tak wszyscy byli zadowoleni. Dla wielu uczniów było to pierwsze takie doświadczenie w życiu.

Doradca zawodowy: Jadwiga Borowiecka

ARCHIWUM WIADOMOŚCI