Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Niespodziewany Gość w przedszkolu

Piski radości, iskrzące z ciekawości oczy, pełne zaangażowanie, ale i strach – takie właśnie postawy i  emocje u dzieci potrafi wzbudzić występ klauna. Przekonały się o tym przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Mszanie Górnej, kiedy w piątek 28 czerwca niespodziewanie odwiedził je Klaun Koko. Swoim przybyciem nasz gość zafundował wszystkim cała masę radości, co najlepiej widać na zdjęciach.
Zapraszamy ponownie!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

***********************************************************
WYCIECZKA DO ZOO

     26 czerwca przedszkolaki z grupy "Smerfy" i "Kubusia Puchatka" pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO w Krakowie. Ogród zoologiczny jest  wspaniałym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, a przy tym doskonałą okazją do uzupełnienia wiedzy przyrodniczej. Największy podziw wśród dzieci, spośród wszystkich zwierząt wzbudziły małpy i słonie. Z wielkim zachwytem obejrzały przepiękne, kolorowe ptactwo, dwugarbne wielbłądy, hipopotamy. Najbardziej figlarne okazały się jednak małpki, które na  widok dzieci dały popis wręcz cyrkowych akrobacji.
Podczas zwiedzania ZOO zrobiliśmy zdjęcia pamiątkowe, starając się uchwycić na nich to wszystko, co najciekawsze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Z uśmiechem na twarzach, troszkę zmęczeni, ale pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do naszego przedszkola.
       Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.

Ewelina Płachczyńska-Struś

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

***********************************************************
DZIEŃ MAMY I TATY


     11 czerwca na długo zapisze się w pamięci rodziców naszych przedszkolaków. Od samego rana w obu grupach przedszkolnych panowało wielkie poruszenie; dzieci z niecierpliwością i wielkim przejęciem czekały na swoje mamusie i tatusiów by razem z nimi uczcić rodzinne święto. O godzinie 1100 pani dyrektor uroczyście powitała licznie zebranych na sali gimnastycznej gości.
     Na początku wystąpiły maluchy prezentując pełne humoru przedstawienie pt. „Zagubione korale i krawat”. Mali artyści w rolach myszek, pszczółek, ślimaków, żabki, bociana oraz innych zwierząt na wiosennej łące, wywołały zachwyt swych rodziców.
„Mama najważniejsza i najpiękniejsza, tata  jest potrzebny” – te słowa wielokrotnie podkreślały przedszkolaki z grupy „Smerfy”, recytując wierszyki i śpiewając piosenki dla swoich najbliższych. Najstarsza grupa pokazała też swoje możliwości i umiejętności taneczne. Dzieciaki zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Mamo, tato, wolę wodę”, który przygotowany był specjalnie do II etapu tego konkursu. Na koniec wszystkie dzieci odśpiewały dla swoich kochanych rodziców „Sto lat”, a potem wręczyły im laurki – niespodzianki. Następnie wszyscy goście zasiedli do słodkiego poczęstunku.
     Dzieci walczyły z tremą, by zaprezentować się jak najlepiej przed swoimi rodzicami, którzy podziękowali im długimi brawami. Przygotowane występy były dla nich nieocenionym prezentem za ich trud i serce włożone w wychowanie swoich pociech. Po tak wspaniałym przyjęciu na twarzach rodziców „malowało się” tylko jedno – duma ze swoich dzieci. Rodzinny nastrój i przyjemna atmosfera sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pań z przedszkola, tym bardziej, że w organizację tej wspaniałej uroczystości aktywnie włączyli się rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Ewelina Płachczyńska-Struś


Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

***********************************************************
Przedszkolaki wraz z paniami serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która w naszym przedszkolu odbędzie się 11 czerwca 2013 r. o godzinie 1100.

ZAPRASZAMY!!!


****************
*******************************************

PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW!!!

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE NA "NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE W TWOJEJ OKOLICY", KTÓREGO ORGANIZATOREM JEST FIRMA TYMBARK I MARKA KUBUŚ. BARDZO PROSIMY O ODDAWNIE GŁOSÓW NA ZDJĘCIE MIEJSCA, KTÓRE DLA NASZYCH DZIECI JEST NAPRAWDĘ WYJĄTKOWE I SZCZEGÓLNE. WYSTARCZY KLIKNĄĆ W PONIŻSZY LINK, PRZEPISAĆ KOD Z OBRAZKA I ODDAĆ GŁOS. 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!!!

GŁOSOWAĆ MOŻNA CODZIENNIE DO 31 MAJA 2013 R. LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS:

 ****************
*******************************************

  III Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Idzie wiosna” rozstrzygnięty

Z końcem marca chętne przedszkolaki zaangażowały się w wykonanie prac plastycznych, które zostały przesłane do Gminnego Przedszkola w Olszówce na III Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Idzie wiosna”. Jest nam niezmiernie miło, iż wśród laureatów znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola. II miejsce zdobyła Lidia Sławecka i Weronika Nalepa z grupy "Smerfy", III miejsce Zuzanna Jarosz z grupy "Kubusia Puchatka", natomiast wyróżnienie otrzymała Anna Wcisło z grupy "Smerfy". Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie Urzędu Gminy:  www.mszana.pl/index.php***********************************************************
OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI
W GMINNYM PRZEDSZKOLU W MSZANIE GÓRNEJ

        Tradycją już jest, że co roku pod koniec kwietnia wszystkie dzieci z naszego przedszkola radośnie obchodzą Dzień Ziemi. Wszyscy w tym dniu ubrani są na zielono, zajadamy się zielonymi owocami i warzywami i nawet zupa na obiad jest w tym samym kolorze. Ponadto warto dodać, iż nasze przedszkole bierze już po raz czwarty udział w programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Program ten, to jedna z największych inicjatyw Kubusia. Dzięki akcji przedszkolaki uczą się, jak na co dzień dbać o środowisko. Mali uczestnicy biorą udział w wielu ciekawych działaniach ekologicznych takich, jak: uprawianie ogródków, uczestniczą w przyrodniczych wycieczkach, ekologicznych akcjach, uczą się też jak segregować śmieci, itp. Wszystkie te działania mają na celu wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną oraz wykształcenie u nich nawyku dbania o naturę.
       W tym roku szczególny dzień naszej planety świętowaliśmy 22 IV, kiedy to właśnie na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszystkie przedszkolaki z paniami wybrały się na szkolny plac zabaw, gdzie mogły uczestniczyć w licznych zabawach, konkursach, miały też okazję wykazać się podczas rozwiązywania zagadek, a dzieci z grupy Smerfy wykonały przepiękne plakaty pt: "Na ratunek Ziemi". Wszystko co działo się tego dnia "krążyło" wkoło jednego tematu, jakim jest EKOLOGIA!!!
     Mamy nadzieję, że wszystkie nasze ekologiczne przesięwzięcia przyczynią się do dbania o naszą planetę, a przedszkolaki nadal będą mogły szczycić się, że są prawdziwymi PRZYJACIÓŁMI NATURY!!!

Ewelina Płachczyńska-Struś


 


***********************************************************

Pożegnanie Zimy w przedszkolu

W pierwszy dzień wiosny w słoneczne przedpołudnie wszystkie przedszkolaki spotkały sie w sali grupy Kubusia Puchatka. Panie opowiedziały dzieciom jak kiedyś żegnano zimę oraz nauczyły dzieci wspólnego wierszyka:

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno,

 Ciebie tu żegnamy, wiosnę powitamy!”


            Potem wyszliśmy z przedszkola, maszerując śpiewaliśmy wszystkie znane nam wiosenne piosenki oraz głośno skandowaliśmy: „Precz zimo zła, witaj wiosno". Po dotarciu nad rzekę - nadszedł kulminacyjny punkt żegnania zimy. Pani Małgosia i pani Edytka zeszły do rzeki razem z zimową panną i uroczyście spaliły ją, a na koniec wrzuciły do rzeki.

          Był to ciekawy i pełen wrażeń dzień. Uśmiech i radość dzieci oraz relacje przekazywane rodzicom kiedy odbierali swoje pociechy z przedszkola, są motywacją dla nas do organizowania takich imprez, ....a zima już naaaaapewno odejdzie!!!
****************
*******************************************


KARNAWAŁ 2013****************
*******************************************

                Wizyta miłych Gości w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej

 
      Tuż przed zimowymi feriami przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków do przedszkola z okazji ich święta, chcąc tym samym podziękować im za dobroć oraz wyrazić swoją miłość.
Długo oczekiwana przez wszystkich uroczystość odbyła się w ostatnim dniu stycznia. Do naszej szkoły bardzo licznie przybyli Dziadkowie i Babcie. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Stanisława Nowak, która serdecznie powitała szacownych Gości.
Najważniejszą częścią uroczystości były występy artystyczne dzieci. Jako pierwsze wystąpiły maluchy. Wszystkie dzieci przebrane w góralskie stroje przedstawiły długo przygotowywany montaż słowno-muzyczny. Następnie w przepięknej  inscenizacji jasełek zaprezentowały się starszaki. Przedstawienie przeplatane było wspólnym śpiewaniem kolęd, a przygrywała góralska kapela ze szkolnego zespołu regionalnego „Zagórzańska Dziatwa”. Na zakończenie tej uroczystości wszystkie dzieci zaśpiewały swoim Babciom i Dziadkom „Sto lat” i obdarowały ich piernikowymi sercami.
Potem wystąpili uczniowie klas starszych prezentując przedstawienie ukazujące tradycje kolędnicze związane z okresem Bożego Narodzenia.
Oczywiście, Dziadkowie i Babcie zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
Było to wyjątkowe spotkanie. Nasi Goście byli pełni szczęścia i dumy ze swoich wnuków. Gorące barwa, wzruszenie, a nawet łzy, były wyrazem wdzięczności, za tak miłe przyjęcie.
      Babciom i Dziadkom życzymy wiele radości i samych słonecznych dni, rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i współpracę, dzięki której Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu połączył trzy pokolenia.

                                                Ewelina Płachczyńska-Struś

***********************************************************
Zdobyliśmy patronat "Mamo, tato, wolę wodę"

OD PAŹDZIERNIKA NASZE PRZEDSZKOLAKI BIORĄ UDZIAŁ W IV EDYCJI PROGRAMU "MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ". JEST NAM NIEZMIERNIE MIŁO POCHWALIĆ SIĘ OTRZYMANĄ WIADOMOŚCIĄ OD ORGANIZATORÓW CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA:

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy Państwa oficjalnie poinformować, że Państwa przedszkole zrealizowało wszystkie zadania konkursowe i otrzymało patronat programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”.
Wyróżnienie to jest potwierdzeniem najwyższych standardów opieki i edukacji w placówce.
Zdobycie patronatu jest równoznaczne z zakwalifikowaniem Państwa przedszkola do drugiego etapu konkursu. Zadaniem konkursowym będzie przygotowanie i przeprowadzenie w okresie od 1 lutego do 31 maja 2013 roku najbardziej innowacyjnego działania wśród społeczności przedszkolnej związanego z kształtowaniem nawyku picia wody.
Chcielibyśmy podziękować Państwu za udział w programie „Mamo, Tato, wolę wodę!” oraz zaangażowanie w promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.
Zachęcamy też do udziału w drugim etapie konkursu, gdyż na zwycięskie przedszkola czekają atrakcyjne nagrody – multimedialne zestawy edukacyjne.
Szczegółowe informacje na temat wymagań konkursowych znajdą Państwo w regulaminie oraz na profilu przedszkola.


Z poważaniem,
Organizatorzy programu „Mamo, Tato, wolę wodę!”


Warto przeczytać!!!

****************
*******************************************

I GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W OLSZÓWCE

9 stycznia 2013 r odbył się I Gminny Konkurs Kolę i Pastorałek w Olszówce, na który zostali zaproszeni najmłodsi reprezentanci przedszkoli i zerówek w Gminie Mszana Dolna.
Jest nam niezmiernie miło, iż w gronie laureatów znalazły się dwie nasze podopieczne: Weronika Nalepa i Lidia Sławecka, które wyśpiewały I miejsce, przepięknie prezentując kolędę "Gruchnęła nowina". Więcej informacji i zdjęć na stronie:

www.gorce24.pl/informacje/2097/I_Gminny_Konkurs_Koled_i_Pastoralek_w_Olszowce_zdjecia
 
  ***********************************************************
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA U PRZEDSZKOLAKÓW (5 X 2012 r.)

***********************************************************
ANDRZEJKI 2013***********************************************************

Pasowanie na Przedszkolaka 2012

Pasowanie na Przedszkolaka to niezwykle ważne wydarzenie w naszym przedszkolu, a ponadto ta uroczystość u nas na dobre zagościła w kalendarzu ważnych wydarzeń. Małe trzylatki oraz „nowe” czterolatki już od września przygotowywały się do tej uroczystości. Pilnie uczyły się wierszyków i piosenek, a dziewczynki ćwiczyły taniec do fragmentu utworu muzycznego Piotra Czajkowskiego pt. „Jezioro łabędzie”.
Gdy nadszedł dzień pasowania (22.11.12 r.), nasi podopieczni dzielnie przedstawili swój program artystyczny, udowadniając tym samym, że są już prawdziwymi przedszkolakami. Do grona przedszkolaków dzieci zostały przyjęte po uroczystym odczytaniu aktu ślubowania przez panią Dyrektor, która następnie w radosnej atmosferze za pomocą „zaczarowanego” ołówka dokonała uroczystego pasowania.
Ta wyjątkowa chwila wzbudziła wiele emocji zarówno u dzieci, wychowawców, jak i zaproszonych rodziców, którzy nie kryli wzruszenia i nie szczędzili braw swoim pociechom. Przedszkolaki z grupy „Kubusia Puchatka” otrzymały od swoich pań pamiątkowe dyplomy i zdjęcia, a od rodziców kolorowanki. Na zakończenie starsi koledzy i koleżanki z grupy „Smerfy” dla naszych maluchów wręczyli słodki upominek oraz pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „My do szkoły nie pójdziemy”.

Dzieciom życzymy przyjemnego pobytu w przedszkolu, a rodzicom zadowolenia i satysfakcji.

Ewelina Płachczyńska-Struś

(nauczyciel w ZSiP w Mszanie Górnej)