NADZIEJA!

,,Nadzieja to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość”
(Ludwik Hurszfeld)

Nadzieja jest czymś koniecznym w życiu każdego człowieka, by nie stracił z oczu celu swojego życia. Człowiek, który ma nadzieję, żyje inaczej, a jego egzystencja nabiera nowego sensu i inspiracji. Nadzieja pozwala przejść mu przez najtrudniejsze momenty i okresy życia.

Grudzień to czas nadziei szczególnie dla katolików, którzy oczekują z niecierpliwością Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z obu grup w miesiącu grudniu w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "SZTUKA EMOCJI: na zajęciach zapoznały się z pojęciem nadziei, poprzez naukę i śpiewanie kolęd i pastorałek, które nastrajały ich oraz przygotowywały na nadchodzące narodziny Pana Jezusa.

Szczególnym dniem dla przedszkolaków był również 6 grudnia, gdzie to do naszego przedszkola zawitał niesamowity Gość. Tego dnia przedszkolaki z nadzieją i niecierpliwością oczekiwały wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu. Dzieciaki przywitały go piosenkami oraz przygotowały dla Niego świąteczny taniec.

Red. i fot. Kinga Staśko