Pożegnanie ósmoklasistów przez uczniów klasy VII

2222Tradycją w naszej szkole jest, że w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych odbywa się uroczystość pożegnania ósmoklasistów. Rok młodsi uczniowie żegnają się ze starszymi kolegami, którzy rozpoczynają kolejny etap edukacji.
222222 czerwca  w holu zebrało się grono pedagogiczne i pracownicy szkoły z panią dyrektor na czele, a także rodzice i młodsi uczniowie. Uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią przygotowali humorystyczne przedstawienie – muzyczną rapsodię ze szkolnego życia klasy VIII. Siódmoklasiści wcieli się w rolę pani dyrektor, nauczycieli, a także samych uczniów klasy VIII. Odtwarzane scenki, które przeplatane były fragmentami znanych piosenek, w pełni oddały charakter szkolnego życia naszych przyszłych absolwentów. Przedstawienie dostarczyło oglądającym mnóstwo śmiechu i radości.

2222Następnie klasa VII życzyła starszym koleżankom i kolegom dużo sukcesów na dalszej ścieżce edukacyjnej oraz wręczyła pamiątkowy upominek – poduszkę absolwenta. Zwieńczeniem występu uczniów klasy VII było odczytanie przygotowanych specjalnie na tę okazję rymowanych wierszy na temat każdego ucznia klasy VIII.
2222Na zakończenie obejrzeliśmy film ukazujący ósmoklasistów na przestrzeni 11 lat spędzonych w murach naszego Zespołu. W czasie oglądania prezentacji niejedna łza popłynęła po policzku, ale nikt nie wstydził się swojego wzruszenie, bo przecież to koniec pewnego etapu, kilkuletniej współpracy, codziennych zmagań, czasem przekomarzania, ale częściej radości. Jest, co wspominać i będzie, o czym pamiętać.

Drodzy Ósmoklasiści, gratulujemy Wam ukończenia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej! Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia przed Wami całkiem nowe wyzwania. Powodzenia!

red. Ewelina Płachczyńska-Struś

fot. Ewelina Płachczyńska-Struś, Małgorzata Dawiec, Teresa Trybus