Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom"
 
W tym roku szkolnym udało nam się zaangażować rodziców naszych przedszkolaków do udziału w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", która w naszej szkole rozpowszechniona jest od dawna. Więcej o akcji można przeczytać na stronie Cała Polska czyta dzieciom.  Rodzicom dziękujemy i mam nadzieję na dalszą owocną współpracę.
 

 
*************************************************************************************************************************************************
Wycieczka przedszkolaków do Krakowa
 
13 czerwca 2014 r. wszystkie chętne przedszkolaki wraz z opiekunami wybrały się na autokarową wycieczkę do Krakowa. W czasie wyjazdu obejrzeliśmy film w kinie Cinema City Zakopianka pt. "Pat listonosz i wielki świat", a następnie udaliśmy się pod Wawel, aby obejrzeć legendarnego smoka, a nawet zrobić sobie z nim zdjęcie. Zakończeniem naszej wycieczki był "piknik" pod Wawelem.
Nasza przedszkolna wyprawa była super, a my z nadzieją czekamy na następną .....


 
********************************************************************************************************************************

Dzień Dziecka dla przedszkolaków

Z okazji Dnia Dziecka panie z przedszkola 5 czerwca zorganizowały dla wszystkich przedszklaków zabawę, podczas której dzieci bawiły się przy skocznej, dziecięcej muzyce aż do obiadu. Były balony, wesołe pląsy i tańce oraz niespodziewany Gość. W tym dniu do naszego przedszkola zawitała Pani Klaun, która pokazała nam parę śmiesznych sztuczek i wesoło bawiła się z nami do końca zabawy.Byłu super!

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

****************************************************************************************************

Bal karnawałowy w przedszkolu


27 lutego odbył się w przedszkolu bal karnawałowy. Wszystkie chętne dzieci mogły się przebrać i przy skocznej, dziecięcej muzyce, świetnie bawiły się aż do obiadu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

 

 

***************************************************************************************************************

Gościmy Babcie i Dziadków w naszym przedszkolu

29 stycznia 2014 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ogromnie ucieszył nas fakt, że do naszego przedszkola przybyło tak wielu zaproszonych Dziadków.  Od progu przedszkola przybyłych Gości uroczyście witała pani dyrektor Stanisława Nowak wraz z uczniami klas starszych, którzy wręczali każdej Babci piękną różę oraz kierowali Gości na salę gimnastyczną.  Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia z okazji ich święta, a następnie głos oddała przedszkolakom.
Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuki w specjalnie dla nich przygotowanych „Bajkowych Jasełkach”, do których nasze przedszkolaki przygotowywał się już od dłuższego czasu, pod czujnym okiem pań z przedszkola. Podczas występów oprócz tradycyjnych bożonarodzeniowych postaci, wystąpili również bohaterowie licznych bajek, jak na przykład: Pinokio, Smerfetka, Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, chora babcia i wilk oraz wiele innych barwnych, bajkowych postaci.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odegrały swoje role. Mali aktorzy, w uroczych strojach, prezentowali się doskonale. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy.

          Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim dziadkom upominki - figurkę aniołka z dołączonym bilecikiem: „Aby nas Dziadkowie w swej pamięci mieli, wnuczek i wnuczka aniołkiem się dzieli”. Po części artystycznej pani dyrektor zaprosiła Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców przedszkolaków.

 

               

***************************************************************************************************************


Wizyta Świętego Mikołaja

     4 grudnia odwiedził nasze przedszkole, tak bardzo oczekiwany przez nas cały rok, szczególny Gość - Święty Mikołaj. Przybył do naszego przedszkola wraz ze swoimi trzemam elfami w środowe przedpołudnie. Nasze maluchy pięknie powitały Mikołaja, śpiewając mu piosenkę "Ho, ho" i "Gore gwiazda", a grupa Smerfy z panią Dominiką zatańczyła układ choreograficzny do piosenki YMCA, do którego dołączył się nasz "Przybysz" z dalekiej krainy. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na serdecznej rozmowie. Każdy maluch otrzymał prezent, mógł podejść do Mikołaja i zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie.
Warto dodać, że  nasz Gość pamięta też o innych dzieciach, które nie uczęszczają do naszego przedszkola, ale zjawiły się tu z nadzieją, że i dla nich coś Mikołaj przygotował, bo On pamięta zawsze o  wszystkiehc:)
...cóż Mikołaj już odjechał, a my z nadzieją i tęsknotą czekamy, aż zjawi się znów za rok...

 ****************************************************************************************************************

Pasowanie na Przedszkolaka 2013

            "Co potrafi prawdziwy przedszkolak?". Pytanie to rozpoczęło tegoroczną uroczystość, podczas której do grona przedszkolaków dołaczyły dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły edukację przedszkolną po raz pierwszy. W obecności Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców oraz starszych przedszkolaków, udowodniły, że prawdziwy przedszkolak potrafi powiedzieć wiersz, zaśpiewać piosenkę, wykonać zadanie, malować, rysować, wycinać oraz zatańczyć taniec.
               Na zakończenie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania przy użyciu "zaczarowanej kredki" i wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom.
               Łzy wzruszenia i ogromną radość widać było na twarzach rodziców naszych pociech. Tymczasem, my naszych dzieciom życzymy samych wspaniałych chwil we wspólnym gronie.

          *************************************************************
***************************************************************

ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

       26 listopada w naszym przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Tego dnia odwiedził nas szczególny Gość- cyganka Esmeralda, która wspólnie z paniami z przedszkola, wróżyła nam i przepowiadała, co może nas spotkać w przyszłości...
          A w rytmie dziecięcej, skocznej muzyki, bawiliśmy się wyśmienicie aż do obiadu.
 

 
          ***************************************************************************************************************

II miejsce w Łostówce

         8 października 2013 r. w ramach obchodów XIII Dnia Papieskieskiego, odbył się w Łostówce konkurs dla przedszkoli z terenu gminy Mszana Dolna pt. "Spotkanie z Karolkiem". Jest nam niezmiernie miło, iż w gronie laureatów znalazły się reprezentantki nszego przedszkola: Oliwia Kuś,Oliwia Pajdzik, Aleksandra Ociepka i Zuzanna Jarosz, które w zmaganiach konkursowych zdobyły 2 miejsce. Gratulujemy znakomitej wiedzy na temat osoby bł. Jana Pawła II. Rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dziewczynek do konkursu.
 


                                                ***************************************************************


      Z wielką przyjemnością i zaangażowaniem już po raz drugi, włączyliśmy się do V edycji programu „Mamo, tato wolę wodę”. Dzięki udziałowi nasi podopieczni mogą rozpocząć przygodę z sympatycznym Zdrojkiem, który pomagał nam będzie w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych, a przede wszystkim będzie nas zachęcał do picia wody. Liczymy na owocne wyniki naszych przedszkolaków podczas zmagań konkursowych. Więcej informacji na temat konkursu TUTAJ.

************************************************************************************

Nasze przedszkole w tym roku bierze już po raz piąty udział w programie edukacyjnym Kubusiowi Przyjaciele Natury. Program ten to jedna z największych inicjatyw Kubusia. Dzięki akcji przedszkolaki uczą się, jak na co dzień dbać o środowisko. Mali uczestnicy biorą udział w wielu ciekawych działaniach ekologicznych takich, jak: uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji.


************************************************************************************


Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym!

Ważna informacja dla uczniów (I – VI) i ich rodziców!

Drugiego września 2013 roku,  inauguracja roku szkolnego, odbędzie się  według porządku:

  1. Msza św. o godz. 9.00.
  2. Spotkanie w sali gimnastycznej.
  3. Spotkanie z wychowawcami.

Uczniowie pamiętajcie, że po Mszy św. idziecie do szkoły z rodzicami lub z nauczycielami. Nikt z Was nie idzie bez opieki dorosłych.
Spotykamy się w sali gimnastycznej, potem w swoich salach lekcyjnych.        
Prosimy, abyście przynieśli w tym dniu pantofle i zmienili buty w szatni. Przynieście również długopisy i brudnopisy.

Uwaga dla rodziców przedszkolaków!

Przypominamy, że dla przedszkola – 2 września – jest zwykłym, roboczym dniem!

 

Do zobaczenia!