Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. o godzinie 8.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Mszanie Górnej rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Na Eucharystię uczniowie klasy I przynieśli ze sobą plecaki i przybory szkolne, które ksiądz Proboszcz uroczyście poświęcił. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie rodziców, uczniów i nauczycieli oficjalnie przywitała Pani Dyrektor.

Dzień ten był szczególny, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, ponieważ odbyło się pasowanie na ucznia. Od tej chwili każde dziecko jest prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem naszej szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyni pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.   Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole w nowym roku szkolnym.

red. T. Trybus

fot. E. Płachczyńska-Struś