Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

– Stefan Żeromski

Koncert z okazji 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej

1111Rok 2023 jest dla polskiej edukacji oraz całego środowiska oświatowego szczególnie istotny. 14 października mija 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej centralnej władzy oświatowej.
1111Aby uczcić to wydarzenie w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Prowadzącym i zapowiadającym kolejnych artystów był Piotr Moczko - przewodniczący szkoły. Podczas swoich występów chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Z kolei uczniowie klas I-III przygotowali interpretację muzyczną muzyki klasycznej z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Nie zabrakło życzeń dla Pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych od Samorządu Szkolnego i Rady Rodziców.
1111Dzień Edukacji Narodowej jest niezwykłym świętem wszystkich nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. W tym dniu szczególnie podkreślamy znaczenie nauki w życiu każdego człowieka.

red. E. Płachczyńska-Struś

fot. T. Trybus, E. Płachczyńska-Struś