Spacer w koronach drzew

Osią18 września uczniowie klas 6-8 odwiedzili Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne „Brama w Gorce” w Waksmundzie. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Podhala, które łączy w sobie aspekt edukacyjny ze świetną zabawą, a także  tworzy znakomite warunki do aktywnego wypoczynku.

OsiąW Waksmundzie swoją podróż rozpoczęliśmy ciuchcią, co było dodatkową atrakcją dla uczniów. Po czterokilometrowej przejażdżce, dotarliśmy na miejsce, a naszym oczom ukazała się najdłuższa w Polsce ścieżka spacerowa o rekordowej długości – 1300 m. Pani przewodnik zapoznała uczniów z umiejscowionymi na trasie tablicami edukacyjnymi, które przybliżały faunę i florę Gorców. Ogromne wrażenie na uczestnikach zrobił widok z dwóch wież widokowych, a tunel, czyli ukryty fragment ścieżki, pozwolił zgłębić tematy związane z geologią oraz życiem w górskich jaskiniach. Na zakończenie pobytu w Centrum obejrzeliśmy w sali kinowej film edukacyjny promujący Gorce.

OsiąPobyt w Centrum i spacer w koronach drzew, pozwoliły nam podziwiać piękno otaczającej przyrody oraz wyjątkowość natury Gorców.

red. i fot. E. Płachczyńska-Struś