Pielgrzymka na Śnieżnicę z okazji Dnia Papieskiego

mm12 października uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami, księdzem proboszczem Marianem Bańskim, siostrą Marią Moskałą  oraz opiekunami odbyli całodniową wycieczkę na Śnieżnicę, by włączyć się w świętowanie Dnia Papieskiego. Po zbiórce pod kościołem parafialnym wszyscy wyruszyli autokarami na przełęcz Gruszowiec. Aby dotrzeć na szczyt musieliśmy pokonać trasę o długości 2,2 km. Kiedy przybyliśmy na miejsce ciepło i serdecznie przywitał nas ks. Dariusz Czapnik. Mieliśmy od razu okazję chwilę odpocząć oraz skorzystać z atrakcji dostępnych przy Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy. Ksiądz Dariusz przybliżył nam niezwykle ciekawą i inspirującą historię tego miejsca. To była cenna lekcja historii.
mmm O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w Kościółku Matki Bożej Śnieżnej, pod przewodnictwem proboszcza ks. Mariana Bańskiego oraz ks. Dariusza. O oprawę podczas Mszy zadbali nasi uczniowie pod czujnym okiem pani Agnieszki Wcisło.  Wygłoszone kazanie pozwoliło jeszcze raz zagłębić się nam w bogactwo spuścizny duchowej naszego papieża rodaka – świętego Jana Pawła II. Tego dnia przemierzaliśmy szlak, żeby spotkać się z Bogiem, dziękować i prosić o dalsze łaski, dlatego po zakończeniu mszy zebraliśmy się jeszcze raz pod pomnikiem księdza Wojtyły – turysty, gdzie radośnie odśpiewaliśmy m.in. Nie ma lepszego, od Jana Pawła II i odczytaliśmy tekst modlitw.
W ostatnim etapie naszej wędrówki nadszedł czas na pyszną kiełbaską z grilla i zabawę. Uczniowie wykorzystali czas na świeżym powietrzu grając w piłkę nożną, bawiąc się na placu zabaw oraz integrując.
Pielgrzymowanie dostarczyło nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, zadumy, ale przede wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Z nostalgią wspominamy już przeżyte przez nas przygody w malowniczych górach. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do domu.
mmm Wyrażamy słowa podziękowania i wdzięczność dla osób zaangażowanych w organizacje wycieczki.

red. Anna Złydaszyk, Natalia Wietrzyk

fot. Agnieszka Wcisło