"RÓŻANIEC ZE ŚWIĘTYMI"

Kolejny rok z rzędu w naszej parafii odbyło się wyjątkowe nabożeństwo - “Różaniec ze świętymi”. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, 30 października dzieci i uczniowie z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej przebrały się za świętych i błogosławionych kościoła rzymskokatolickiego. Na uroczystości zebrało się wielu mieszkańców Mszany Górnej, rodzice, uczniowie i nauczyciel.
bbbb Modlitw
ężańcową wspólnie z dziećmi, ministrantami i dziewczynkami ze scholii prowadziła s. Maria Moskała – katechetka w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górne. Przedszkolaki i uczniowie, przebrani za swoich ulubionych świętych i błogosławionych, prezentowali sceny do poszczególnych rozważań tajemnic radosnych. O oprawę muzyczną podczas różańca zadbała schola parafialna. Na koniec uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę zespołu Arka Noego „Taki duży, taki mały”. Całe przedsięwzięcie przepełnione było modlitwą i radością dziecięca. Inicjatorem i realizatorem była pani Agnieszka Wcisło we współpracy z s. Marią Moskałą, paniami: Małgorzatą Pajdzik, Anną Złydaszyk i Eweliną Płachczyńską-Struś. Po wspólnej modlitwie dzieci, które tak licznie gromadziły się przez cały miesiąc na modlitwie różańcowej w kościele, otrzymały słodkie upominki, o które zadbał ksiądz proboszcz.
bbbb Bardzo serdecznie dzi
ękujemy wszystkim dzieciom, które przebrały się za świętych i błogosławionych, a ich rodzicom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę przez cały październik.