Aktywni na świeżym powietrzu – trening z mistrzem

W ramach współpracy z Lasami Państwowymi UKS Olimpia zorganizowała we wrześniu 2023 roku cykl zajęć pn. „Aktywni na świeżym powietrzu – trening z mistrzem”.
ddddW ramach realizacji projektu do naszej szkoły zawitali zaproszeni przez nas trenerzy wraz z zawodnikami Ekstraligowej drużyny rugby Juveni Kraków, która w tym roku obchodzi 50-lecie sekcji rugby i w obecnym sezonie 2023/2024 nie zaznała jeszcze porażki w rozgrywkach. Wśród zawodników obecni byli Reprezentanci Polski oraz gracze z Reprezentacji Namibii. Zajęcia oprócz promowania sportu i dyscypliny rugby przede wszystkim miały na celu promowanie regularnej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu również z wykorzystaniem terenów leśnych, których w naszych okolicach nie brakuje. Każde z dzieci biorących udział w warsztatach poza obejrzeniem przygotowanej prezentacji miało okazje wziąć udział w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach i zabawach poprowadzonych przez krakowskich graczy. Na koniec znalazł się również czas na wspólne zdjęcia oraz zbieranie autografów.
ddddSerdeczne podziękowania dla Lasów Państwowych www.lasy.gov.pl za wsparcie projektu oraz dla zawodników i trenerów RzKS Juvenia Kraków www.juvenia.info. Dziękujemy również dyrekcji szkoły oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w organizacji zajęć.

red. Ł. Kościelniak, fot. Marta Jarecka