Muzyczny sukces naszych uczniów!

15 grudnia 2023 r. w Limanowej odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda Jezusowi".  Organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna "Zielony Zakątek" w Mordarce. Celem konkursu było między innymi upowszechnianie tradycji narodowej, kulturowej i regionalnej, przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do dużej sceny i występów publicznych, promowanie młodych talentów oraz podtrzymanie tradycyjnego śpiewu kolęd i pastorałek.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły: „Wesołe Nutki” (20 uczniów klas I-III) oraz „Zagórzańskie Słowiki” (19 uczniów klas IV-VIII). Podczas występu uczniowie klas I-III zaprezentowali pastorałkę kościelną, „Anioł Pański”, której słowa powstały przed I poł. XIX wieku. Z kolei uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali wyjątkową polską kolędę „Jezusa Narodzonego”, która powstała w 1904 roku. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ spośród 21 zespołów w kategorii zespoły IV-VIII nasze „Zagórzańskie Słowiki” zdobyły I miejsce.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w przygotowania do konkursu i organizację wyjazdu, bardzo serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy w stronę księdza Proboszcza Mariana Bańskiego oraz Rodziców, którzy po raz kolejny bardzo chętnie i licznie włączyli się w organizację transportu na konkurs do Limanowej.

fot.: Teresa Trybus, Małgorzata Rosa, Marta Malarz, fanpage: Gmina Limanowa - bliżej Ciebie

film: Teresa Trybus, Małgorzata Flig