Sprawozdanie z przeprowadzonej akcji:

„Jesienne sprzątanie gminy”

W dniu 30 listopada 2015 r. uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej brali czynny udział w akcji „Jesienne sprzątanie gminy”. Lokalizacja oczyszczonego terenu:

-teren wokół szkoły – młodsza i starsza grupa przedszkolna,

- droga dojazdowa (osiedlowa) do budynku szkoły , oraz droga dojazdowa do cmentarza parafialnego

-uczniowie kl. I-III,

-teren wzdłuż drogi głównej, tj. od przejścia dla pieszych przy sklepie Groszek  do kościoła parafialnego, jak również teren wokół boiska szkolnego – uczniowie kl. IV- VI.

Podczas akcji zebrano 3 worki czarne, 2 worki żółte, 2 worki zielone i 1 worek czerwony – śmieci segregowane . Uczniowie z wychowawcami wspólnie wyciągnęli wnioski z przeprowadzonej akcji ekologicznej:

-u uczniów wzrasta poczucie odpowiedzialności za naszą „ Zieloną Planetę”, uczą się, że muszą dbać o nią, aby oddać ją jeszcze piękniejszą dla następnych pokoleń.

-zmniejsza się ilość zbieranych co roku odpadów (śmieci), a mieszkańcy naszej miejscowości uwrażliwiają się na piękno czystego środowiska, akcja wpływa na nich pozytywnie.

Autor: Marta Malarz