ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Galeria zdjęć "Zagórzańskiej Dziatwy"

2 lutego 2017 r. - Pożegnanie Żłóbka w kościele parfialnym

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

6 stycznia 2017 r. odbył się w Olszówce XV Przegląd Kolędniczy Dzieci i Młodzieży z Gminy Mszana Dolna 
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2 lutego 2016 roku członkowie zespołu regionalnego ,,Zagórzańska Dziatwa” wzięli udział w uroczystości ,,Pożegnania Żłóbka” w miejscowym kościele.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2016 rok - grupa regionalna ,,Zagórzańska Dziatwa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wzięła udział w XIV Gminnym Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży. Impreza odbyła się w remizie OSP w Olszówce  09 stycznia 2016 r. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klas II – VI. Kolędnicy wystąpili z gwiazdą i zaśpiewali kilka starych, zagórzańskich kolęd, przygrywała im dziecięca ludowa kapela.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2015 rok – ,, Zagórzańska Dziatwa” w barwnych strojach witała babcie i dziadków, którzy z okazji swego święta przybyli do szkoły  na uroczystość przygotowaną przez przedszkolaków. Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali kilka utworów zagórzańskich i wspólnie z przedszkolakami zaśpiewali tradycyjne ,,Sto lat”.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

18 stycznia 2015 r. zespół regionalny ,,Zagórzańska Dziatwa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej odwiedził Bytom na Śląsku. W wycieczce uczestniczyło 23 uczniów. Zostali tam zaproszeni przez księży Zmartwychwstańców  z miejscowej Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2014 rok – członkowie zespołu grali, śpiewali i tańczyli dla grupy osób niepełnosprawnych z Osady Burego Misia w Kościerzynie. ,,Bure misie” to wspaniała publiczność, która doceniła wysiłki artystów starających się stworzyć jak najlepszą atmosferę zachęcającą do wspólnej, radosnej zabawy.  Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu, że wszyscy ludzie, nawet ci ,,sprawni inaczej” mogą być szczęśliwi, jeśli tylko wśród bliźnich znajdą miłość, zrozumienie, opiekę i akceptację.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2014 rok – W dniach 31.05. – 01.06. zespół brał udział w V Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w miejscowości Velke Levare w powiecie bratysławskim na Słowacji. Organizatorzy (Svetłana  Valachoviczowa – dyrektor artystyczny miejscowego ludowego zespołu o nazwie "Leveranek”, starosta oraz ks. Jarosław Kinka ze zgromadzenia Zmartchwywstańców, proboszcz miejscowej parafii  dołożyli wszelkich starań, abyśmy się czuli tam jak najlepiej.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2014 rok – wybrani członkowie zespołu wzięli udział w Przeglądzie Pieśni Religijnej ,,Sacrosong 2014” w Nowym Targu.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2014 rok – chłopcy z zespołu wzięli udział w Gminnym Przeglądzie kolędniczym w Olszówce i zdobyli III miejsce.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2013 rok – Na przełomie października i listopada zespół prezentował program artystyczny podczas pierwszego Międzynarodowego Festiwalu językowego ,,Lingua Franca” zorganizowanego w ramach projektu e- twinning plus. Uczestnikami festiwalu byli  uczniowie ze szkół w Mszanie Górnej, z Kasinki Małej oraz  z gimnazjów z Ukrainy i Bułgarii. Młodzież z  Ukrainy i Bułgarii odwiedziła naszą szkołę.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2013 rok – W maju do naszej szkoły przybył ks. Biskup, Jan Zając. W trakcie wizyty  m.in. obejrzał nasze zagórzańskie tańce oraz posłuchał ludowej muzyki i pieśni. Wszyscy z uwagą słuchali jego opowieści o tym, że służba Bogu może dać człowiekowi wiele radości, byli zaszczyceni, że swoje umiejętności artystyczne mogli zaprezentować przed tak ważną personą.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2013 rok – Zagórzańska Dziatwa  w kościele pożegnała bożonarodzeniowy  żłóbek.  Kolędnicy zaprezentowali żywą szopkę, przedstawienie, którego treść nawiązywała do biblijnych wydarzeń dotyczących narodzenia Dzieciątka Jezus w Betlejem. Towarzyszyła im dziecięca szkolna kapela i chór.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

Rok 2012 – Zagórzańska Dziatwa gościnnie kolędowała w Wielkopolsce. Dzieci zostały zaproszone przez proboszczów parafii w Gostyniu i Pogorzeli oraz przez siostrę Bernadettę Pajdzik pochodzącą z Mszany Górnej. Dwa dni spędzone w Wielkopolsce dla członków zespołu były wyjątkowe, bo przeżyli oni wiele wspaniałych chwil, po raz kolejny poczuli smak artystycznego sukcesu, ale przede wszystkim spotkali się z ogromną gościnnością i serdecznością gospodarzy.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2012 rok – członkowie przygotowali przedstawienie pt. „Po Cyganach” i zaprezentowali je w szkole na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Szacowni goście mieli okazję przypomnieć sobie stary zagórzański zwyczaj chodzenia ,,po Cyganach” w ostatnim dniu karnawału.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.
 

Rok 2011 – Późną jesienią członkowie zespołu wzięli udział w uroczystościach poświęconych Kazimierzowi  Przerwie – Tetmajerowi, które odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Ludźmierzu. Z tej okazji zaprezentowali program artystyczny i obejrzeli występy uczniów ze szkół, których patronem jest ten wybitny twórca Podhala.
Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.

2009 rok - ,,Zagórzańska Dziatwa” swym występem artystycznym uświetniła uroczystość [przekazania do użytku boiska sportowego , które powstało w Mszanie Górnej w ramach realizacji unijnego projektu ,,Blisko Boisko”.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.