Kolędowanie w Olszówce

Jak co roku grupa regionalna ,,Zagórzańska Dziatwa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej wzięła udział w XIV Gminnym Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży. Impreza odbyła się w remizie OSP w Olszówce  09 stycznia 2016 r. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klas II – VI. Kolędnicy wystąpili z gwiazdą i zaśpiewali kilka starych, zagórzańskich kolęd, przygrywała im dziecięca ludowa kapela.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli  udział w tej imprezie; kolejny raz mieli okazję  kultywować  zagórzańskie tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia.

H. Flig

Więcej na stronie Gminy Mszana Dolna