Ja przedszkolak dzielny…

13 stycznia 2016 roku w Gminnym Przedszkolu w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola - Pasowanie na Przedszkolaka. Wydarzenie to w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących
w przedszkolu.

Podczas Pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują
w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory.
Do grona przedszkolaków dzieci zostały przyjęte po uroczystym odczytaniu aktu ślubowania przez panią Teresę Trybus, która następnie w radosnej atmosferze za pomocą „zaczarowanego” ołówka dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Łzy wzruszenia i ogromną radość widać było na twarzach rodziców naszych pociech. Tymczasem, my naszych dzieciom życzymy samych wspaniałych chwil we wspólnym gronie.