ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W MSZANIE GÓRNEJ

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Przerwy - Tetmajera oraz Gminne Przedszkole

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 
 Raduje się serce, raduje się dusza” – patriotycznie i rodzinnie w Mszanie Górnej
 
 
 
 
        W Mszanie Górnej już po raz trzeci miał miejsce Przegląd Pieśni Patriotycznej dla Przedszkolaków z Gminy Mszana Dolna. W tym roku nabrał on wyjątkowego znaczenia, bowiem odbywał się w szczególnym roku ważnych jubileuszy i innych niepowtarzalnych wydarzeń patriotyczno-religijnych, takich jak: 1050-lecie Chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz 650 rocznica lokacji Mszany Górnej przez króla Kazimierza Wielkiego i 130-lecie szkolnictwa w Mszanie Górnej.
 
 
        Inicjatorem i organizatorem przeglądu był Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej we współpracy z Parafią. Honorowy Patronat nad przeglądem objął Wójt Gminy Mszana Dolna, Pan Bolesław Żaba.
 
 
           Wśród zaproszonych gości znaleźli się pani Małgorzata Lenartowicz – wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, przedstawiciele władz gminy - panie Katarzyna Szybiak i Aleksandra Kania, emerytowani pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej, dyrektorzy, nauczyciele szkół i przedszkoli z gminy, przedszkolaki, rodzice, babcie i dziadkowie oraz mieszkańcy Mszany Górnej i gminy.
 
 
 
 
           Z uwagi na patriotyczną i religijną tematykę uroczystość miała miejsce w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej, gdzie z wielką życzliwością gościł zebranych ksiądz Proboszcz Marian Bański i dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, pani Stanisława Nowak.
         Do udziału w przeglądzie zgłosiło się ponad 160 przedszkolaków z 8 przedszkoli: z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej i Kasince Małej, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce i Mszanie Górnej, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej, Szkoły Podstawowej nr 1  i 2 w Lubomierzu oraz Szkoły Podstawowej w Łętowem.
        W trakcie koncertu przedszkolaki z terenu gminy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej zaprezentowali hymny, pieśni hymniczne i piosenki odnoszące się do dziejów Polski, a zarazem podkreślające historyczną ważność naszej wielkiej i małej Ojczyzny.
        Po uroczystości w kościele wszyscy obecni zgromadzili się przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II, gdzie wykonano pamiątkowe fotografie. W dalszej części na dzieci czekała atrakcja – wybuchowy balon, z którego wypadały małe baloniki w biało-czerwonych barwach.
         Organizatorzy przygotowali dla każdego dziecka pamiątkowe dyplomy, książeczki i upominki, a dla przedszkoli okolicznościowe albumy.
        Na zakończenie całej uroczystości goście, w tym babcie i dziadkowie przedszkolaków zostali zaproszeni na plebanię na kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na miejscu wszyscy mogli wpisać się do księgi pamiątkowej Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej.
         Organizatorzy przeglądu dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebiegu tej uroczystości o zasięgu rodzinno-szkolno-parafialno-wiejsko-gminnym.
 
 

 

 

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię.