Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Pasowanie Przedszkolaków

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 4 listopada w Gminnym Przedszkolu w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy Kubusia Puchatka.

Na początku głos zabrała pani dyrektor; powitała zebranych gości i w kilku słowach nakreśliła prawa i obowiązki wzorowego przedszkolaka.

Maluszki przedstawiły krótki program artystyczny pod kierunkiem swoich nauczycielek. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki poznane dotychczas na zajęciach,
zatańczyły dla zebranych gości „Kaczuszki” i " „Macarenę", a także zaśpiewały jedną piosenkę po angielsku.

W atmosferze skupienia i powagi, przy uniesionej dłoni, dzieci nowo przyjęte do przedszkola wypowiadały za panią dyrektor formułę ślubowania, która brzmiała:

"My maluchy przyrzekamy, być od dziś przedszkolakami,
Grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka.
Nie grymasić i nie szlochać, zawsze soje panie kochać.
Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami.”


Następnie pani dyrektor podchodząc do każdego dziecka kładła mu na ramieniu wielki ołówek, wypowiadając przy tym formułę: "Pasuję Cię na przedszkolaka".

Rodzice wspólnie z nauczycielkami przygotowali swoim pociechom symboliczne upominki i dyplomy. Był to pierwszy, tak ważny występ dzieci, który wywołał na twarzach rodziców i zebranych gości uśmiech, a także i zachwyt. Starsi koledzy i koleżanki z grupy „Smerfy”, przygotowali piękne laurki, którymi obdarowali młodszych kolegów.

Na zakończenie wszystkie dzieci udały się do swojej sali, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Ewelina Płachczyńska - Struś

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery