Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Dzień Mamy i Taty

 

DZIEŃ MAMY I TATY W GMINNYM PRZEDSZKOLU W MSZANIE GÓRNEJ

"Droga mamo cóż Ci życzyć?
Byś na wszystkich mogła liczyć!
Tacie dodam słowa dwa:
Niech się sto lat dobrze ma!"

Święto Mamy i Taty obchodzone jest w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Tak też było i w tym roku.

Przedszkolaki z grupy młodszej przygotowały część artystyczną - z wielką ochotą już od kilku tygodni uczyły się wierszyków i piosenek, w końcu wiedziały, że będą występować przed najwspanialszą publicznością, czyli swoimi kochanymi rodzicami.

Natomiast Smerfy w tym roku przygotowały przedstawienie pt. „O Smoku Wawelskim”. Bajka w zabawny sposób opowiadała o historii smoka mieszkającego u podnóża krakowskiego Wzgórza Wawelskiego, o królu, jego pięknej córce i dzielnym szewczyku Dratewce. Było to barwne i wesołe przedstawienie bazujące na rymach i ciekawych tekstach. Wesołe sceny i humorystyczne postacie sprawiły, że zebrani goście żywo reagowali na toczącą się na scenie akcję, podziwiając przy tym swoich małych aktorów, a uwieńczeniem całości był pięknie zatańczony przez przedszkolaki krakowiak.

Zaproszeni goście z wielką radością i dumą podziwiali swoje pociechy. Były gorące brawa, a niejedna mama uroniła łezkę wzruszenia. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech.

Ewelina Płachczyńska-Struś

 
Pokaż # 
Strona 1 z 2
 
 
Powered by Phoca Gallery