Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Zabawa Karnawałowa

Zabawa karnałowa

16.02.2011r. o godzinie 13:30 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, odbyła się zabawa karnawałowa. Uczestniczyli w niej uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej. Dobieraniem odpowiedniej muzyki zajmowali się Marcin Krzysztof i Arek Flig.

Piętnaście minut przed rozpoczęciem imprezy uczniowie poszli do łazienki, aby przebrać się stroje, które przynieśli ze sobą do szkoły. Gdy znajdowali się na sali, można było zauważyć bardzo różne kostiumy.

Najbardziej podobał mi się strój Edyty. Była to ładna, skromna, różowa tunika, która w połączeniu z ciemnymi legginsami wyglądała bardzo efektownie i podkreślała zgrabną sylwetkę właścicielki stroju. Gdy wszyscy znaleźli się już na sali zaczęli tańczyć, najpierw indywidualnie a potem w parach.

W trakcie zabawy urządziliśmy konkurs na najładniejszy taniec. Spośród dziewczyn wygrała Paulina, a z chłopców Marcin. Taniec Pauliny naprawdę mi się podobał. Paulina tańczyła w rytmie muzyki wykonując przy tym wiele ładnych i skomplikowanych figur tanecznych.

Podczas zabawy uczniowie trochę się zmęczyli, dlatego razem z nauczycielką zeszli na jadalnię. Poczęstowano nas tam pysznymi pączkami i herbatą. Tak wzmocnieni i rozradowani uczniowie wrócili na salę i znów zaczęli tańczyć.

Po chwili jedna z nauczycielek zorganizowała bardzo ciekawe gry i zabawy. Najpierw graliśmy w łyżkę. To bardzo ciekawa gra. Drewniana łyżka była przekazywana z ręki do ręki, i kolejni pechowcy odpadali z gry. Po długiej rywalizacji wygrał Arek Majerczyk.

Kiedy zabawa dobiegła końca, wszyscy uczestniczy ochoczo sprzątali salę opowiadając przy tym dowcipy.

Uważam, że zabawa była na ,,sto dwa’’. Wszyscy dobrze się bawili, ja też. Nie mogę się doczekać kolejnego balu karnawałowego.

Anna Surówka

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery