Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ślubowanie klasy I

Ślubowanie Klasy I

Dnia 21.10.2010.r. o godz. 11.35 w SP nr 2w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na tę uroczystość zostali zaproszeni uczniowie, rodzice i grono nauczycielskie.

Najpierw wszyscy zebrani na Sali stojąc na baczność zaśpiewali Hymn Narodowy. Potem rozpoczęło się przedstawienie z udziałem uczniów klasy pierwszej, w którym pierwszaki zostali zaczarowani przez złą wróżkę. Dzieci musiały znaleźć cztery magiczne przedmioty z czterech różnych krajów. Gdy je znalazły, podarowały je dobrej wróżce, która zdjęła z nich zły czar wróżki. Po przedstawieniu uczniowie pierwszej klasy recytowali wierszyki, kiedy je wygłaszali, na ich twarzach widniały rumieńce, a oczy błyszczały radością.

Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęła się najważniejsza część uroczystości. Rotę ślubowania uczniowie wygłosili trzymając prawą rękę uniesioną w górze. Przyrzekali:

Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię klasy i szkoły.
Będę uczyć się pilnie jak
kochać Ojczyznę, jak dla niej
pracować kiedy dorosnę.
Ślubuję być dobrym kolegą.
Swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom.

Ślubujemy!!!

Po tych uroczystych słowach przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego odczytywała po kolei nazwiska uczniów pierwszej klasy, a pani dyrektor dotykając ołówkiem ich ramion symbolicznie pasowała ich na uczniów pierwszej klasy.
W ten sposób pierwszaki dołączyli do grona uczniów naszej szkoły.

Po uroczystości uczniowie innych klas rozeszli się do swoich sal na lekcje, a pierwszaki zakończyli ten szczególny dla nich dzień słodkim poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Moim zdaniem ta uroczystość była ciekawa. Bardzo się cieszę, że nasi najmłodsi koledzy i koleżanki dołączyli do naszego grona. Mam nadzieję, że będą dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków.

GABRIELA JANIA

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery