Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Akcja Sprzątanie Świata

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

21.09.2010 r. o godzinie 1330 w trakcie lekcji do dyspozycji wychowawcy, pani ogłosiła, że będziemy sprzątać świat. Poinformowała nas, że ta akcja jest przeprowadzana na całym świecie i my się do niej włączamy.

Najpierw pani przypomniała nam o zasadach bezpieczeństwa na ulicy, potem zaczęliśmy przygotować się do wymarszu, panie rozdały nam kamizelki odblaskowe
i ochronne rękawiczki, chętne osoby zgłosiły się do niesienia worków na śmieci. Byliśmy pod opieką pani nauczycielki i drugiej pracownicy szkoły. Po chwili wyruszyliśmy w drogę. Była bardzo piękna pogoda. Słońce bardzo mocno grzało, więc ściągnęliśmy bluzy. Ptaki ćwierkały, czuć było piękną woń drzew. Po dotarciu do wyznaczonego miejsca zaczęliśmy zbierać śmieci, w rowach były papierki, przeróżne butelki po sokach, ale na szczęście nie znaleźliśmy żadnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, co jest najbardziej groźne dla środowiska. Stwierdziliśmy też, że śmieci nie było zbyt dużo, o wiele mniej niż w ubiegłym roku, widocznie ludzie zrozumieli, że wyrzucanie śmieci jest szkodliwe dla przyrody. Gdy skończyliśmy pracę, wróciliśmy do szkoły i wtedy pani wychowawczyni zrobiła nam wspólną fotografię, następnie wybrano najaktywniejszych uczniów, którzy dostali wzorowe oceny z zachowania.

Myślę, że ta akcja była bardzo udana. Wszyscy byli zadowoleni.

Daniel Talarek

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery