Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Święto Edukacji Narodowej

Sprawozdanie z Dnia Nauczyciela

Trzy dzwonki w naszej szkole zawsze obwieszczają apel, lecz 13 października tego roku dzwonek zabrzmiał szczególnie uroczyście, zaprosił nas na apel dedykowany tym, którzy codziennie przekazują nam wiedzę i opiekują się nami.

Na długiej przerwie wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, nauczyciele zajęli honorowe miejsca, a uczniowie starali się ich jak najlepiej ugościć. Nad całym przedstawieniem czuwała, organizatorka pani Marta Malarz. Po chwili na sali zrobiło się cicho i uczniowie czwartej, piątej i szóstej klasy rozpoczęli występ. W pięknych galowych strojach recytowali wiersze dla nauczycieli oraz śpiewali piękne piosenki. Po ukończeniu tej części uroczystości każdy pracownik szkoły otrzymał śliczną czerwoną różę w podzięce za trud włożony w nasze wychowanie. Jednak nie był to koniec akademii. Uczniowie przygotowali jeszcze jedną niesamowitą niespodziankę. Był to pokaz mody o nazwie ,,Dni mody szkolnej w Paryżu’’. Uczniowie i uczennice kolejno wychodzili na wybieg i prezentowali robocze stroje nauczycieli.

Najbardziej wszystkim podobał się strój pani od przyrody. Zielony mundurek, duża torba i kapelusz, ciemne okulary i złote loki modelki prezentowały się prześlicznie i przypominały o otaczającej nas przyrodzie. Najśmieszniejszym strojem był strój pana od wychowania fizycznego, bo łączył on różne dyscypliny sportu. Wszystkie stroje powstały w pracowni mistrza Pashemko.

Wszystkim bardzo podobał się występ, według mnie był wykonany perfekcyjnie. Mam nadzieję, że na długo zapamiętamy tę akademię.                                              Marta Piekarczyk

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery